O nas

Firma MBB swoją przygodę z hydraulicznymi urządzeniami załadunkowymi rozpoczęła w 1963 roku. Właśnie w tym roku pojawiły się pierwsze tego typu urządzenia przeznaczone do zamontowania na pojazdach. Pierwsza nazwa firmy to Focke-Wulf Flugzeugbau GmbH. Nazwa MBB pojawiła się po raz pierwszy w 1981 roku, a produkt uzyskał nazwę MBB Hubfix. W roku 2007 firma została przejęta przez grupę Palfinger lidera rynku hydraulicznych urządzeń przeładunkowych montowanych na pojazdach. Wraz z przejęciem doszło do zmiany nazwy na obowiązującą obecnie - MBB PALFINGER.

Z ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji hydraulicznych platform załadunkowych MBB PALFINGER jest jednym z największych producentów tego typu urządzeń na świecie. Wiedza, innowacje oraz stosowanie najnowszych technologii pozwala zapewnić najwyższe standardy jakości oraz wydajności przy tworzeniu wind hydraulicznych. Z każdym rokiem MBB PALFINGER nadal powiększa swoją bogatą ofertę. Przejęcie brytyjskiej firmy Ratcliff zaowocowało wprowadzeniem do oferty platform kolumnowych oraz wind dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Proponowane rozwiązania dotyczą również pociągów, autobusów i tramwajów. Stawiają one MBB PALFINGER na pozycji lidera w tym sektorze produktów w Europie.

Najsilniejszą stroną produktów MBB PALFINGER jest ich konstrukcja, która gwarantuje optymalny stosunek wagi do wytrzymałości. Wszystkie urządzenia przed wprowadzeniem na rynek poddawane są bardzo wymagającym testom w warunkach laboratoryjnych. Efektem jest utrwalona od lat opinia o niezawodności produktów MBB. Z wykorzystaniem najnowszych technologii produkcji, MBB PALFINGER może bardzo szybko reagować na sugestie i specyficzne wymagania klientów. Zintegrowany proces produkcji platform, zawierający obejmujący również produkcję siłowników i podestów, podlegają stałej kontroli jakości zgodnie z ISO 9001:2000. Fabryka dostarczająca produkty na rynek europejski jest zlokalizowana w Ganderkesse niedaleko Bremy. Urządzenia oferowane są obecnie na 5 kontynentach. W Europie zlokalizowanych jest 2500 punktów serwisowych, a globalnie jest ich aż 4000.

HLS Sp. z o.o.  jest wyłącznym przedstawicielem MBB PALFINGER w Polsce. Zespół HLS to osoby o kilkunastoletnim doświadczeniu uczestniczące na początku lat 90 w tworzeniu branży platform załadunkowych w Polsce. Profil działalności HLS obejmuje sprzedaż platform MBB Palfinger, serwis oraz sprzedaż części zamiennych. Oferta serwisowa, rejestracje UDT oraz sprzedaż części zamiennych są skierowane także dla użytkowników innych marek wind załadunkowych.